Бобровски получава 6-и шутаут за сезона, а Райнхарт отбелязва 54-ти гол като Пантерс топ Блу Джакетс 4-0
AP News | 2024-04-12 | 03:48:33

СЪНРАЙЗ, Флорида (AP) — Сергей Бобровски направи 25 спасявания, за да изравни лидерството в НХЛ с шест шутаута, Сам Райнхарт вкара 54-ия си гол и Флорида Пантерс победи Кълъмбъс Блу Джакетс с 4-0 в четвъртък вечерта.

Бобровски, който има 44 прекъсвания в кариерата, е равен на Конър Инграм от Аризона и Тристан Джари от Питсбърг за най-много този сезон .

Матю Ткачук, Еван Родригес и Владимир Тарасенко също вкараха за Пантерите, които се доближиха на една точка от бездействащия Бостън Бруинс за първото място в Атлантическата дивизия. Защитникът Оливър Екман-Ларсон направи две асистенции, след като пропусна мача срещу Отава Сенаторс във вторник, за да си почине.

Флорида има един мач по-малко в графика си от Бостън, като същевременно има преднина от 40-35 в регулаторните победи, водещият в тайбрека .

Джет Грийвс спря 42 удара за Блу Джакетс, които математически са заключени в четвъртите най-добри коефициенти в предстоящата лотария за драфта на НХЛ.

СПЕЦИАЛЕН ГЛАС

Пантерите почетоха дългогодишния говорител на Columbus play-by-play Джеф Раймър — оригиналния телевизионен глас на франчайза, когато беше основан през 1993 г. — с видео почит по време на последния му мач в Южна Флорида преди предстоящото му пенсиониране.

Римър беше част от излъчването на Флорида в продължение на 11 години (1993-2004), преди да прекара последните 20 години от 47-годишната си кариера в излъчване в кабината на Сините якета.

Blue Jackets: Посетете Nashville в събота вечер.

Panthers: домакин на Buffalo в събота вечер.

AP NHL: https:// apnews.com/NHL